Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Nie tylko dekoracja, czyli jak można wykorzystać lampę solną

Kup lampę solną.

Niewielkie dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po Polsce, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to rzeczy funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest wyjątkowa

Lampy solne są estetyczne i łatwo dobierzemy je do wystroju pomieszczenia, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o identycznych kształtach oraz siatce krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, np. walca lub sześcianu.

Lampy solne a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania anionów, równoważących te generowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię czy astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest delikatny i kojący, stąd rekomenduje się nabycie ich osobom cierpiącym na brak snu lub stres, bowiem przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli kamiennej stosuje się w dekoracji mieszkań oraz gastronomii.

Dane teleadresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]