Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Najlepsza kawa w Twoim domu – kapsułki do ekspresu

Znajdź kapsułki kawy do ekspresu

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki kawy do ekspresu porównywalnie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest idealnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niewysokiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – niewielkie modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki do ekspresu to także nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem podawanym w kawiarni, jest to z reguły ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich znaczną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Dzisiaj do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]