Modele stolików kawowych – jaki wybrać?

Modele stolików kawowych – jaki wybrać?

Stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użytkowaniu. Wypada także pamiętać, iż jest to niebanalny detal wystroju wnętrza. W zależności od naszych potrzeb możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Jaki jednakże będzie najlepszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do mieszkania?

Przy doborze stolika powinno się wziąć pod uwagę kilka czynników. W jakim stylu utrzymana jest przestrzeń salonu? Czy podczas picia kawy czytamy np. gazetę bądź książki? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym miejscu? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania rekomendowane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie zaplanować niewielką powierzchnię wnętrza, ale też bez trudu zadbać o jego porządek. Można rozważyć również zakup stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do zagospodarowania, można rozważyć zakup stolika z owalnym blatem, który zajmie mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Sprytnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i wspaniale się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać je pod siebie. Ponadto modele o kształcie hexagonu można swobodnie układać z większą liczbą elementów. Z kolei tym, którzy często pijają kawę w dużym towarzystwie, rekomenduje się ławy bądź stoliki z możliwością rozłożenia.

Przydatne wskazówki

1. Stolik o owalnym blacie będzie świetnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to warto zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, na przykład wykonanym z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest używanie drewnianego pnia lub odnowionego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Stolik do kawy powinien znajdować się na poziomu siedziska, a więc około 50-55 cm. Jeżeli zamierzamy umieścić go z boku fotela, to dla komfortu użytkownika powinien sięgać do podłokietnika.