Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Chcesz kupić listwę podłogową? Sprawdź https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele wnoszącym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie kabli i chronią najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno dostateczny argument, aby nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i świetnie koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wytworzone zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Dzisiejsze listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Dane teleadresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]