Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Kompatybilne kapsułki do ekspresu Nespresso i ich różnorodność

Potrzebujesz kapsułek do Nespresso? Sprawdź https://cafessima.pl/kapsulki-do-ekspresu/kapsulki-nespresso/

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo pozyskiwały kolejnych miłośników. W tej chwili jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele uznanych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej mocy, zawierające kompozycję kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki DecaRicco i Vigoroso oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń robusty i arabiki o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Firenze, Trieste, Roma oraz Venezia. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty prażonych orzechów, suszonych owoców czy czekolady. Inni cenieni włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (Caffè Macchiato Cortado, Nocciola, Sambuca, Amaretto, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso również od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Chocolate oraz Vanilla.

Opakowania dostępne w większości sklepów zawierają zwykle 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć cenę napoju. W przypadku, gdy nabywca ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]