Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Zajrzyj tutaj po więcej informacji o kontenery produkcja

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się ogromną wytrzymałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Dlaczego należy zdecydować się na najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady niebezpieczne, sypkie, płynne, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad pokrywą, uniemożliwiającą rozbryzgiwanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą też pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady sypkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą także posiadać klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i gromadzenia odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]