Kapsułki Tchibo Cafissimo – można kupić do nich zamienniki

Kapsułki Tchibo Cafissimo – można kupić do nich zamienniki

Więcej informacji o kapsułkach Tchibo

Technologia parzenia kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i pomału pozyskała sobie miliony sympatyków. Ten praktyczny system pozwala na przygotowanie napoju wysokiej jakości w niezwykle nieskomplikowany sposób – trzeba włożyć kawę w kapsułce do zasobnika w urządzeniu, napełnić w nim pojemnik z wodą i już po minucie można rozkoszować się świeżo parzoną kawą.

Jakie znamy zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo?

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo mają inna formę niż pozostałe, co przez wiele lat wymuszało na klientach zaopatrywanie się w nie od jednego producenta. Problem ten dotykał wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jakkolwiek w ostatnim czasie oferowanych jest w sprzedaży – również w Polsce – coraz więcej ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta posiada linię kaw single origin, nazywanych też kawą speciality. Ziarna tych kaw cechują się tym, iż wywodzą się z jednego gatunku, zbioru i uprawy. Smak jej naparu jest charakterystyczny, dlatego że wytworzyło go sporo przeróżnych elementów, np. konkretna pogoda , która panowała w roku zbiorów. Mieszanie tego typu kaw z dodatkami aromatyzującymi bądź mlekiem tłumi ich unikatowe nuty smakowe. W sklepach kupić można zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Kolumbii oraz Nikaragui (arabika). W tych kawach mocno wyczuwalne są aromaty czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Ile kosztuje napar z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Ekspresy do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w domu, jak i w hostelach czy urzędach. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest znaczny i zazwyczaj zamyka się w przedziale 1,20-1,40 zł. Łatwo wyliczyć, iż taka kawa jest o wiele tańsza niż tożsamy napój podawany na stołówkach w biurze lub w kafeteriach w galerii. niebanalne wzornictwo i przystępne ceny ekspresów na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych kuchniach. Za ich sprawą zaserwujemy koleżankom najlepszej jakości kawę w czasie weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy do ciasta, nie obawiając się o gigantyczne koszty. Jeżeli zamierzamy zamówić zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się uprzednio czy będą pasować do naszego urządzenia.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]