Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Chcesz nabyć bryczesy do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl

Jazda na koniu wymaga nie tylko wielu wyrzeczeń, dużych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje ryzyko otarć naskórka. Dobrze wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być ciasne i elastyczne, a przy tym nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w różnych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy sprawdzić czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców zapewniających dobrą przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej pełny, który obejmuje też łydki i uda, lub kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one mieć powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort termiczny podczas jazdy. Nie bez znaczenia są także walory użytkowe – rozciągliwe zakończenia nogawek czy liczne kieszenie.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]