Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Gdzie stosuje się środki dezynfekujące?

Dowiedz się więcej o środkach antyseptycznych

Profesjonalne środki dezynfekujące pozwalają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są używane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – działanie i ich zawartość

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwa jest likwidacja niebezpiecznych czynników, które mogą przenosić zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji najczęściej wchodzi kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, a także sporo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych środków należą oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), płyny w sprayu, żele oraz chusteczki do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do odkażania toalet, blatów, podłóg, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy myciu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dostosowanie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne przede wszystkim w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]