Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Czym charakteryzuje się antena DVB T?

Jeśli potrzebujesz anteny telewizyjnej, kliknij tu.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się również w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie sprawdza się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się głównie prostotą instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także wysoką odpornością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą zamierzamy zastosować. Należy wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na bardzo dużo czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]