Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Czy kombinezon motocyklowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy?

Jeśli potrzebujesz kombinezonu na motor, koniecznie odwiedź ten adres.

Korzystanie z motoru łączy się nie tylko z pewnym ryzykiem, ale nieraz też z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. By zminimalizować negatywny wpływ niektórych czynników na radość z jazdy, niezbędne jest zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór. Specjalne spodnie w komplecie z kurtką lub kombinezon na motocykl powstrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także w razie ewentualnego wypadku zdecydowanie obniżą prawdopodobieństwo doznania przeróżnego typu urazów. Tak jednakże będzie tylko wtedy, jeśli kupimy stosowny ich model. Co warto zatem zakładać? Na jaki materiał postawić? Co będzie najodpowiedniejsze – wersja jedno- czy dwuczęściowa? Na te kwestie odpowiadamy w poniższych akapitach.

Kombinezon na motor jedno- albo dwuczęściowy. Który lepszy?

Jednoczęściowe kombinezony na motor wybierają zwłaszcza partycypujący w wyścigach profesjonalni motocykliści, oraz osoby sporadycznie podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich przystanków. Zapewniają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie wypadku. Niestety wiąże się z tym zmniejszenie wygody ich ubierania, ale i poruszania się w nim pieszo, np. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co bywa dość kłopotliwe. Tym samym motocykliści, którzy nie jeżdżą na torze sportowym, zdecydowanie mogą wybrać dwuczęściowy kombinezon na motor. Gwarantuje on optymalną w większości przypadków protekcję, a zarazem można go bez problemu zdejmować i założyć.

Kombinezon na motor – z tekstyliów czy skórzane

Budowa kombinezonu motocyklowego to tymczasem nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę nabywając jeden z nich. Równie istotny jest surowiec, z którego został on wytworzony. Tu do wyboru mamy przeważnie skórę i odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony ze skóry dają stosunkowo małe możliwości wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w razie upadku. Trzeba jednak zaznaczyć, iż poniektóre tekstylia – przykładowo kevlar – pod tym względem radzą sobie jednakowo dobrze, a zarazem mają lepszą wentylację.

Dane teleadresowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]