Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w sypialni. Zobacz realizacje.

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Ale ten moduł osłony okiennic można wykorzystać również w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie pięknie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż modne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – funkcje dekoracyjne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne znacznie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu wspaniale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie ludzie przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia, a także przyjmują tu gości. Z tego powodu warto zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie przytulne. Swoboda wybrania stopnia ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia m.in. delikatne jego ściemnienie, gdy pragniemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub kompletne jego zaciemnienie, kiedy chcemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – wspaniałe rozwiązanie dla chorych na alergie

Możliwość kontroli dostępu światła do pokoju jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innego powodu – za ich sprawą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która w sporej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Co więcej okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osadza się na nich mniej kurzu niż w fałdach firanek, a ich czyszczenie jest bardzo łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w łazience, w pokoju dziecięcym oraz w kuchni.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]