Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Planując wystrój wnętrza, rzadko przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony i firanki, które czasami łączone są dodatkowo z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, wobec tego można łatwo je ustawić pod różnymi kątami, zależnie od kaprysu domowników. Producenci wytwarzają je z płyt pilśniowych, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy zakłada się z reguły na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzają się również na drzwiach oraz w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się nadal stosunkowo rzadko, ale gros osób na pewno w kinie bądź w telewizji, bowiem te okiennice są niezmiernie popularne na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Czy warto postawić na okiennice ozdobne shutters?

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają też zastosowanie. Z ich sprawą można regulować wykorzystanie padającego światła: latem uniemożliwiać kumulowanie się ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i można założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i montuje się je na zlecenie, co sprawia, że są z pewnością droższym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Wypada także podkreślić, iż nachylenie lameli shuttersów jest ustawia się bez stosowania linek, co rodzice małych dzieci czy posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby wplątać się dyndające linki, uznają zapewne za duży plus.

Dane teleadresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]