Biżuteria z bursztynem

Biżuteria z bursztynem

Kliknij tu, aby zaopatrzyć się w biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – zarówno u młodzieży, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak zaskakiwać – bursztyn jest wszak jednym z najpiękniejszych surowców, a swoboda jego obróbki sprawia, że wytworzone z niego ozdoby mogą dostosować się do przeróżnych mód. By cieszyć się jej wyglądem, powinniśmy o nią właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam przygotowany przez nas poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Bursztyn to niezwykle delikatny surowiec – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć miękką szmatką, a potem szczelnie zapakować w plastikowy worek i włożyć do drewnianego pudełka. Pamiętajmy, by w jednym opakowaniu nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się bowiem wzajemnie uszkodzić.

Biżuteria z bursztynem – piękno na dziesięciolecia

Złoto Bałtyku nie toleruje silnych preparatów czyszczących. Słuszniej więc zrobimy, wybierając do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – na przykład oliwę z oliwek albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być pielęgnowana miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie może być jej zbyt wiele.

Restauracja biżuterii z bursztynem

Znalazłeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Zapewne stale jest cudowna, ale widać jej lata. Jak ją odnowić? Podchodząc do tego samodzielnie, możesz tylko pogorszyć sprawę – warto więc poprosić o pomoc jubilera.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]