Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Więcej o uchwytach samochodowch na ebagaznik.pl

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne w trakcie wypoczynku sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich ilość w przypadku nawet niewielkiej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić przede wszystkim rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są bagażniki dachowe oraz uchwyty samochodowe przystosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność auta w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym sprzętom osłonę przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, ponieważ ma opływowy kształt. Do jego montażu niezbędne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie został w nie wyposażonypodczas produkcji, możemy je założyć sami. Miejmy jednakże na uwadze, by dobór modelu pasującego do budowy naszego auta oraz sam montaż zlecić zawodowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także kupić dodatkowe uchwyty samochodowe, z pomocą których przetransportujemy samochodem SUPy, narty czy rowery. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do przewozu konkretnego sprzętu – gwarantują zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Dane teleadresowe:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]