Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Znajdź czapsy skórzane na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż istotnie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sprzedaży przede wszystkim spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są polecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Dane teleadresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]