Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Podstawowe informacje o optymalizacji stron internetowych

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona popularna wśród użytkowników Internetu. Lecz co zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Właściwie wykonana optymalizacja pomoże w lepszym indeksowaniu strony przez roboty sieciowe, co sprawi, że zajmie ona wyższą pozycję w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację ?

Właściwie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: usprawnienia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki . Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa, na które pozycjonuje się stronę, nie powinno być ich jednak za dużo. Dokonując optymalizacji grafiki trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony ułatwia osiągnięcie najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal jest bardziej popularny. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona przyjazna dla użytkowników.