Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

Eko gadżety reklamowe dla świadomych firm

W przeciągu ostatnich lat temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z nadrzędnych zagadnień, omawianych w debacie publicznej. Konieczność korekty naszego postępowania dotyczącego racjonalnego stosowania surowców, krok po kroku przenika do każdej dziedziny życia, również do świata reklamy. Obecnie zarówno ogromne koncerny, jak i niewielkie przedsiębiorstwa, podejmują wiele starań, żeby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zaprezentować konsumentom w rozmaity sposób, również przez użycie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów.

Eko gadżety reklamowe z materiałów łatwo degradowalnych

Ekologiczne gadżety to towary reklamowe, ale wykonane z materiałów szybko degradowalnych lub powtórnie przetworzonych. Są to także gadżety z naturalnych tkanin, które można stosować na co dzień i których obdarowany nimi klient nie wyrzuci zbyt szybko. Sprawia to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Za ekologiczne gadżety reklamowe uważa się także te produkty, które wytworzone są z PP, czyli z polipropylenu. Pomimo, iż to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, z kolei kiedy już nie jest to możliwe, w czasie jego rozkładu nie wytwarzają się niebezpieczne gazy.

Eko gadżety reklamowe – co można kupić?

Można przypuszczać, że w ofercie hurtowni rzadko spotyka się duży wybór eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sama oferta odzieży reklamowej jest gigantyczna – nadruki zleca się na koszulkach z bawełny, w przeróżnych fasonach (męskich, dziecięcych oraz damskich), a także w licznych barwach. Napisy reklamowe umieszczane są na bawełnianych lub jutowych torbach, dostępnych w formie klasycznych toreb na zakupy, ale również np. plecaków-worków. Pozostałe atrakcyjne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które produkuje się z bambusa albo ze zrolowanego papieru, saszetki, ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów oraz papierowe kubki na gorące napoje.