Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Tajniki SEO – nienaturalne linki przychodzące

Nienaturalne linki przychodzące są główną przesłanką, przez którą na naszą stronę internetową może zostać zastosowany ban od Google. Czy jest sposób na uniknięcie tych surowych kar?

Zaprzestań wykorzystywania nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to implikowanie zbyt dużej liczby fraz kierujących internautów na naszą stronę w sieci. Naruszają one zasady uczciwego SEO ustalone przez grupę Google, ponieważ manipulują pozycją strony w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie tekstów promujących przepełnionych wieloma odnośnikami. Występuje również zjawisko kupowania linków, co skutkuje założeniem filtra. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nierzetelne metody zostaną ujawnione, a to łączy się ze znacznym obniżeniem jej rangi w wyszukiwarce, nawet o 50 podstron.

Jak wyeliminować problem nienaturalnych linków przychodzących

Nie zapominajmy, że jeśli na witrynę będzie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o przywrócenie dobrej pozycji w przeglądarce internetowej. Proces ten jest jednak niezwykle pracochłonny i nie daje całkowitego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić szansę na sprawne usunięcie filtrów – wyślijmy zapytanie do specjalistycznej agencji pozycjonującej. Specjaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i rozprawią się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i usuwanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie doświadczonym agencjom.