Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu DVB T na www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze

Oglądanie telewizji stało się teraz codziennością. Na telewizor spoglądamy przy piciu porannej herbaty oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy w telewizji oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasem sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu nieosiągalny. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może być przydatny?

Powinno się wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym słabsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Użycie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się także w przypadku radioodbiornika.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są dzisiaj w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka typów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie stosować można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – potęguje on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]