Sprawna kablówka – stacja czołowa

Sprawna kablówka – stacja czołowa

Chcesz kupić stację czołową? Skieruj się na ten adres.

Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny element, który skupia specjalistyczne sprzęty służące do właściwej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Zobaczmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i gdzie zazwyczaj jest wykorzystywana.

Stacja czołowa – do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV

Stacja czołowa stosowana jest w modułach zbiorowego odbioru sygnału – m.in. w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Transmituje ona informacje do końcowych odbiorców. Specjalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego to jeden z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalnego oprogramowania. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV AV2 oraz DTVD CI1.

Stacja czołowa – przetwarzanie sygnałów różnego pochodzenia

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – odbierania sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Sygnał analogowy jest bardziej ograniczony niż cyfrowy – pojawiają się zakłócenia w transmisji obrazu, a rozbudowa generuje ogromne wydatki. Dużo modułów składających się na stację czołową wyposażona jest także w odrębne porty USB, które umożliwiają dodanie własnego contentu. Kompleksowy układ antenowy uzyskujemy dzięki połączeniu różnych części.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]