Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

Multiswitch kaskadowy – przykłady użycia

Chcesz nabyć multiswitch kaskadowy? Sprawdź telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Sieci komputerowe znajdziemy już we wszystkich obiektach. O tym, czy konkretna sieć jest odpowiednia, decyduje sporo cech. Powinna oczywiście być solidna i gwarantować dużą czytelność transmitowanych sygnałów, jednak tak samo istotna jest opcja bezproblemowego jej powiększenia. Wykonanie nowych przyłączy nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia złożonych robót – wskutek tego pozostali odbiorcy nie mogliby przecież przez pewien czas połączyć się z siecią. Szczęśliwie stworzone zostały urządzenia, z którymi skalowanie sieci jest łatwe oraz nieuciążliwe dla odbiorców – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Multiswitch kaskadowy – jak działa?

Multiswitch kaskadowy pozwala na szybkie skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach wtyczkami oraz złączami, do których podłączane są kable. Jeżeli niezbędne jest poszerzenie instalacji – na przykład wtedy, kiedy nowy odbiorca zamówił do niej dostęp – musimy po prostu umieścić kolejny kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać rozmaite ilości złączy dla abonentów – najmniejsze urządzenia tego rodzaju mają osiem gniazd, jednak w sprzedaży znajdziemy także multiswitche kaskadowe z 16, 24 oraz 32 złączami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak nietrudno się domyślić, przy kupnie multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście liczba gniazd – dla małych budynków może wynosić 8, jednak w większych obiektach trzeba rzecz jasna zastosować urządzenia o większej ilości wejść. Niezwykle istotna okazuje się również separacja między wejściami a wyjściami – w największej mierze wpływa wszak na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe posiadają separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]