Kurs rysunku architektonicznego – czego Cię nauczy?

Kurs rysunku architektonicznego – czego Cię nauczy?

Co trzeba wiedzieć o kurs architektura?

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej prestiżowych kierunków na polskich uczelniach. Na jego dużą popularność wpływa dużo czynników – głównie fakt, iż są to niezwykle interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Żeby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom praktyczną wiedzę dotyczącą perspektywy i kompozycji, jak również specjalistycznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. Podczas szkolenia przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – czy to tylko nauka rysunku?

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale także porady zawodowców, które pomogą przyszykować się należycie do egzaminów – między innymi odnośnie tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub za granicą). Kursanci mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego dowiedzą się, czego mogą oczekiwać w niedalekiej przyszłości. Szkoły rysunku oferują również swoim słuchaczom lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się niezbędna na egzaminie i podczas studiów.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]