Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Jesteś zainteresowany pełną ofertą kursu Photoshop? Nie zwlekaj! Zajrzyj na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX wieku stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży gamingowej czy filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci i świata przedstawionego stosują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia wiele początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca stara się przyswoić sobie popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył przede wszystkim jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, szybko został głównym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki zastosowaniu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją kontaktu z twórcą szkolenia

Zasadniczo nauka malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki można postawić samodzielnie, niemniej jednak by rozwinąć jak najlepiej swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie opcje oprogramowania oraz najważniejsze techniki stosowania pędzli, rekomendujemy wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje kurs malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]