Zalety okien drewnianych

Zalety okien drewnianych

Jeśli chcesz nabyć okna drewniane Małopolska, koniecznie wejdź na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-drewniane/

Okna drewniane przez wieki były najczęściej wykorzystywanym rodzajem okien. Następnie zostały wyparte przez modele wykonane z PCV, ale obecnie na powrót zwracamy uwagę na ich zalety. Odpowiednio zrobione i zadbane okna drewniane są w stanie bowiem posłużyć więcej lat niż okna plastikowe, zaś ich zakup kosztować będzie podobną kwotę. Oprócz tego w poszczególnych sytuacjach ich zastosowanie okaże się konieczne – czasem zwyczajnie nie możemy zdecydować się na jeden z nowszych modeli. Kiedy więc powinniśmy ich użyć? Z jakich materiałów są produkowane?

Z jakich surowców wykonuje się okna drewniane

Okna drewniane produkowane są tylko z wyselekcjonowanych rodzajów drewna. Dziś zazwyczaj stosuje się sosnę, jesion oraz dąb. Z uwagi na odporność na wilgoć i promienie UV, wytwórcy stolarki okiennej nierzadko sięgają po gatunki spoza Starego Kontynentu – meranti, mahoń lub teak. Te ostatnie są nieco bardziej kosztowne, lecz należy zaznaczyć, że potrzebują rzadszych napraw i lepiej znoszą eksploatację w trudnych warunkach. Dla wielu osób ich zaletą okazuje się również fakt, że nierzadko prezentują się korzystniej niż te wykonane z krajowych rodzajów drewna.

Przykłady użycia okien drewnianych

Okna drewniane mogą być używane jako alternatywa dla modeli plastikowych – są od nich tańsze, zaś sprawdzą doskonale. Okna drewniane, a w szczególności skrzynkowe, są też wykorzystywane w czasie rekonstrukcji wiekowych posesji. Użycie innych surowców może wszak prowadzić do problemów w kontaktach z konserwatorem – kończącymi się nawet wysokimi grzywnami.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]