Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Zalety drzwi zewnętrznych drewnianych

Sprawdź, gdzie zamówić drzwi zewnętrzne drewniane.

Drzwi wejściowe spełniają sporo zadań – izolują od harmidru dobiegającego z dworu, ochraniają mieszkanie przed negatywnym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i zabezpieczają przed wtargnięciem złodziei. Kiedy założyć drzwi dwuskrzydłowe? Czy opłaca się zainwestować w drewniane drzwi zewnętrzne?

Drzwi drewniane wejściowe – zestawienie współczesności z tradycją

Zakup drzwi wejściowych to jeden z najistotniejszych wybór, jaki musi dokonać każdy właściciel domu. Drewniane drzwi zewnętrzne już od dawna cieszą się ogromną popularnością, z uwagi na swoje cechy oraz solidność. Drewno wspaniale się prezentuje i można je wykończyć na kilka sposobów. Odpowiednio wykonane drewniane drzwi zewnętrzne cechują się niewysokim współczynnikiem przenikania ciepła i są energooszczędne, co sprawia, iż w pomieszczeniach odczuwamy komfort cieplny, a zarazem opłaty za ogrzewanie nie są zbyt wysokie. Wybierając drzwi do domu warto zwrócić uwagę na modele o grubości 92 mm albo 68 mm. Ze względu na swoje właściwości znacznym powodzeniem wyróżniają się w szczególności ocieplane drzwi zewnętrzne wyprodukowane z drewna klejonego trójwarstwowo – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i zniekształcenia, toteż wyśmienicie nadają się do zabudowy jednorodzinnej. Nowoczesne drewniane drzwi wejściowe posiadają uszczelki najnowszej generacji.

Drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar

Producenci oferują również wykonanie drzwi drewnianych na wymiar, które są niezbędne w przypadku nienormatywnych otworów drzwiowych. Z kolei drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe to oferta dla tych, którym zależy na niesztampowym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi dwuskrzydłowych na wymiar, powinniśmy zlecić ich produkcję firmie, która wykonuje indywidualne projekty na zamówienie, a zarazem gwarantuje wieloletnią gwarancję na swoje wyroby. W drzwi drewniane wstawia się efektowne szyby, np. ornamentowe. Zamawiający mogą także wybierać spośród obszernego wachlarza szyldów. Niezależnie od walorów estetycznych, warto również zauważyć pozostałe cechy, którymi znamionują się dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne. Ciężko je wyłamać, bowiem obecnie często zaopatruje się je w systemy antywyważeniowe. Zapewnia to mieszkańcom doskonałą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a nabywca może wybrać niski próg aluminiowy bądź drewniany. Aby chronić powierzchnię drewnianych drzwi wejściowych przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, przy ich produkcji stosuje się środki impregnujące najwyższej jakości.

Dane teleadresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]