Szalunki – czym są i do czego są przeznaczone?

Szalunki – czym są i do czego są przeznaczone?

Jeśli szukasz szalunków Kraków, koniecznie sprawdź https://abcszalunki.pl/wynajem/

Szalunki to to konstrukcja o charakterze tymczasowym, którą zazwyczaj robi się z desek. Może ona być zrobiona również z drewnianych płyt, które zrobiono z drewna odznaczającego się słabszą jakością. Nie brak jest firm, które decydują się na zrobienie szalunku z elementów wykonanych z metalu, ale takie działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo właśnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – sprawia, że mieszanka, która jest wylewana, zyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się dopiero wtedy, gdy mieszanka zastygnie. Z pomocą szalunków można również solidnie podtrzymać zbrojenie, które będzie utrzymane aż do momentu, kiedy wylana mieszanka odpowiednio stężeje.

Szalunki – jak się je robi?

Wszystkie konstrukcje z wykorzystaniem betonu wykonuje się na budowie w specjalnych formach, którymi są właśnie szalunki. W pierwszym etapie prac konieczne jest wykonanie szalunku, który potem zostaje wypełniony odpowiednio dobranym betonem. W niektórych sytuacjach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Wykonuje się je jeszcze zanim mieszanka zostanie wylana. Szalunki wyjmuje się dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od około dwóch do aż czterech tygodni. Szalunki wykonywane są między innymi w przypadku fundamentów, zrobionych z betonu cokołów ogrodzeń oraz stropów z żelbetonu. Mają jak widać bardzo szerokie zastosowanie, a budowa bez nich nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie moduły potrzebne są do zrobienia szalowania?

Do wykonania szalowania potrzebna jest sklejka szalunkowa. Niezbędne są również profesjonalne dźwigary i podpory. W wielu wypadkach zdarza się, że małe przedsiębiorstwa budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. Wówczas wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który oferują firmy , które specjalizują się w zaopatrywaniu zakładów budowlanych w mocowania, dźwigary i sklejkę.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]