Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

Środki do konserwacji drewna – rodzaje i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz środków do impregnacji drewna, odwiedź tę stronę

Środki do impregnacji drewna to preparaty wykorzystywane zarówno do mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny warto zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do konserwacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem tworzącym w pomieszczeniu przytulną atmosferę. Stanowi ono surowiec popularnie używany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania UV czy deszczu, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych i mebli

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi impregnować meble ogrodowe, deskę tarasową, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty stosowane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach sprawiają, iż parkiet jest znacznie bardziej odporny na eksploatację i zniszczenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Dane teleadresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]