Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Tutaj zamówisz sklejkę szalunkową Kraków

Deski szalunkowe to istotny element instalacji szalunkowych. Tę rolę mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wytworzone z innego materiału, jakkolwiek zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty ze ścianami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach z reguły wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Dlatego w dzisiejszych czasach stosowana jest głównie sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom na własną rękę, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje także wynajem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]