Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Jeśli potrzebujesz podpór szalunkowych, koniecznie odwiedź tę stronę

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są wykorzystywane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant wykorzystywany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i właściwe jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe produkowane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można z nich korzystać w wielu sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe cechują się ogromną trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, a także elementy wykonywane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną konstrukcją, doskonałą jakością oraz nowatorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to także oszczędność czasu.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]