Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Poznaj niektóre akcesoria szalunkowe

Więcej o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, napinacze rygla, sworznie napinające, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, nakrętki, korki i stożki, rurki dystansowe oraz listwy pozycjonujące czy fazujące. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią także dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie uwzględnić również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Czy warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze wyposażonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują świetnej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w przystępnych cenach.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]