O zaletach usługi wynajmu szalunków

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej wykorzystywanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to swego rodzaju forma, w którą wylewany jest beton – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są ze sklejki, lecz spotyka się też konstrukcje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Pozostałymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają osiągnięcie odpowiednich rezultatów. Jednak z uwagi na spore ceny nie zawsze firmy budowlane posiadają swoje szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – zwłaszcza, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków okaże się trafionym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak przed momentem wspomnieliśmy, będą one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak budowanie fundamentów nie jest główną usługą danej ekipy, warto rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto wspomnieć także o wygodzie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore wydatki.

O czym wiedzieć przy wyborze wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, jaka firma nam je zapewni. W jaki sposób ją znaleźć? Warto zdecydować się na usługi ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlanych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się solidne oraz funkcjonalne. Bardzo istotna będzie też obsługa kontrahenta – w sytuacji, kiedy zbliża się czas startu prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o usługach konkretnego przedsiębiorstwa sądzą wcześniejsi kontrahenci.

Dane teleadresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]