Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Kontenery na złom i gruz – niezastąpione na placach budowy

Więcej szczegółów o kontenerach na złom

Część odpadów nie powinno trafić do koszy na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to w szczególności tych, które są wytwarzane w trakcie różnych renowacji i prac budowlanych, jak również odrzutów industrialnych. Należy je transportować do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie zostaną poddane recyklingowi zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu sytuacjach mogą jednakże wyniknąć trudności powiązane z składowaniem i transportem odpadów. Aby się przed nimi ustrzec, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Kontenery na śmieci – rodzaje

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do składowania oraz przewozu starych mebli, opakowań, gruzu i podobnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są również kontenery uszczelniane, które doskonale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i ciekłych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne łączenia są też konieczne w przypadku kontenerów na śmieci drobne, takie jak trociny, wióry metalowe czy granulaty. Proces ich załadunku usprawnia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najmniej problematyczne do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w system ułatwiający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla których podmiotów?

Odbiorcami oferty producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można wymienić między innymi brygady sprzątające oraz zajmujące się opróżnianiem strychów i piwnic, przedsiębiorstwa budowlane, a także wszelkiego typu zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się podmioty świadczące usługi wywozu gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Udostępniają je one swoim klientom, a po zapełnieniu transportują do punktu legalnego ich przechowywania lub utylizacji.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]