Cechy nowoczesnych blachodachówek

blacha na dach, blachodachówki

Blachodachówki to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha dachowa to też bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (jednorodzinnych oraz wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby wykonane z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co najważniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachodachówki – cechy i zalety

Blacha na dach wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego nieznaczna ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najistotniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na oddziaływanie wody i związana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące rezultatem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, iż zachowują one dobry wygląd nawet po latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi walorami, blachy dachowe trzeba kupować w wypróbowanych sklepach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy na dach – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blachodachówka, ze względu na niską wagę, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się także w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i całkiem tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane teleadresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08