Bezpieczeństwo instalacji wodnej a nypel nierdzewny

nypel nierdzewny, armatura nierdzewna

Nypel nierdzewny jest używany w czasie prac hydraulicznych. Sprawdźmy zatem jak duża jest jego rola i gdzie można go kupić.

Nypel nierdzewny – specjalny rodzaj złączki hydraulicznej

Istnieje wiele części używanych prac hydraulicznych. Muszą one cechować się przede wszystkim doskonałą wytrzymałością na oddziaływanie wody. Taki jest właśnie nypel nierdzewny, czyli specjalistyczny element łączny. Jego specyficzna budowa pozwala błyskawicznie odróżnić go od innych elementów stosowanych w trakcie konserwacji instalacji wodnej. Wygląda jak złączka z nacięciem na końcach. W centralnej części posiada sześciokątny odcinek, co ułatwia jego montaż. Najczęściej używane są części kwasoodporne. Na rynku dostaniemy także inny rodzaj – elementy jednostronne, np. o złączach typu 1, 2 1/2 lub 3/4 CAL.

Nypel nierdzewny – gwarantuje mocną konstrukcję

Nyple powinny charakteryzować się nie tylko wytrzymałością na działanie wody, ale także środowisko kwasowe. Te warunki świetnie wypełnia stal nierdzewna 316L, która jest masowo stosowana do wytwarzania komponentów używanych w różnego rodzaju instalacjach wodnych. Tylko wtedy możemy być pewni, że instalacja będzie bardzo solidna i sprawdzi się w trudnych warunkach. Wytrzymałość instalacji wodnej to najważniejsze kryterium, na które należy zwracać uwagę. Części tego typu można dostać w sklepach stacjonarnych, jednak to sklepy online mają bardziej atrakcyjny wybór. Można tam dostać wszystkie rodzaje i przekroje złączek nierdzewnych, a przede wszystkim błyskawicznie zweryfikować ich dostępność. Zamówione produkty możemy dostać bez wychodzenia z domu, co jest niesamowicie komfortowe. Nie dziwi więc, że coraz więcej klientów jest zainteresowanych ofertą sklepów internetowych.

Dane teleadresowe:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]