Wisiorki srebrne

Wisiorki srebrne

Jeśli chcesz kupić wisiorki, koniecznie sprawdź https://wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna znajduje się wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – metal ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. W jaki sposób zatem dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie prac domowych koniecznie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro źle reaguje też na kontakt z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Przed włożeniem do pudełka kilku ozdób, powinniśmy wcześniej owinąć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do pielęgnowania srebra najlepiej użyć letniej wody z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia srebrnych ozdób musimy używać miękkich szmatek – twarde potrafią uszkodzić powierzchnię.