Pierścionki z ametystami

Pierścionki z ametystami

Dowiedz się, gdzie nabyć ametysty

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Kenii. Ze względu na wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia cery, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od stresu i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Przekonaj się o tym na własnej skórze.