Kolczyki srebrne

Kolczyki srebrne

Więcej szczegółów o kolczykach

Kolczyki srebrne to najpopularniejszy, a także najchętniej noszony (nie tylko przez kobiety) dodatek. Swoją popularność zapewne zawdzięczają ogromnej różnorodności wzornictwa, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki są noszone od zawsze i trudno sobie obecnie bez nich wyobrazić współczesną garderobę kobiecą. Najpopularniejsze są z pewnością kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Z jakiego srebra robi się kolczyki

Najczęściej spotkać możemy tradycyjny sposób wykończenia metalu, czyli srebro o próbie 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo eleganckie jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii odcień białego złota i jednocześnie chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest także srebro szczotkowane o matowej powierzchni i oksydowane srebro w kolorze grafitu.

Rodzaje zapięć

To, jakie zapięcie wybrać w kolczykach zależy od upodobań osoby, która je będzie nosić. Na rynku dostępne są 2 rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Zróżnicowanie rodzajów zapięć pozwala nam tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Dane teleadresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]