Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Jeśli poszukujesz mystic topazu, koniecznie odwiedź ten adres

Wspaniały blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależne są w szczególności od metalu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, powstający w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień ma fioletowy kolor, niebieski zaś jest skutkiem podgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do swojej kreacji.